Tepelná čerpadla Daikin

Nízkoteplotní systém Daikin Altherma

4 výhody Daikin Altherma

 • ŠETŘÍ PROVOZNÍ NÁKLADY, UDRŽUJE OPTIMÁLNÍ POHODLÍ
  Pokročilá technologie tepelného čerpadla Daikin Altherma nabízí úspory a příjemnou teplotu místnosti. Jak? Tato technologie přizpůsobuje výkon požadavkům, používá komponenty šetřící energii a výkon je řízen inteligentními ovladači. 
 • DOKONALE VYHOVUJE POŽADAVKŮM NOVOSTAVEB A NÍZKOENERGETICKÝCH DOMŮ
  Stavíte nový dům? Chcete snížit energetickou náročnost vašeho stávajícího domu? Systém Daikin Altherma je ideálním řešením. Slučuje vytápění, chlazení a ohřev teplé vody v jednom systému a poskytuje tak maximální pohodlí po celý rok. 
 • KOMPAKTNÍ ŘEŠENÍ S UŽITKOVOU TEPLOU VODOU
  Pokud hledáte řešení „vše v jednom“, pak je pro vás odpovědí tepelné čerpadlo Daikin Altherma. Vnitřní jednotka kombinuje topení a chlazení s ohřevem teplé vody. Kompaktní jednotka má malý půdorys, ale nabízí velké výhody
 • SNADNÉ INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ
  Systém Daikin Altherma využívá sofistikované ovládání, které má i funkci rozšířené správy spotřeby energie. Uživateli slouží velký panel displeje. Ovládání velmi snadno pochopíte i ovládáte. 

Tepelné čepadlo = Nejúčinnější systém

 • TŘI SYSTÉMY V JEDNOM: VYTÁPĚNÍ, CHLAZENÍ A TEPLÁ VODA
  Daikin Altherma je kompletní systém zahrnující vytápění a ohřev teplé vody a možnost chlazení. Systém využívá technologii tepelného čerpadla. Představuje flexibilní a úspornou alternativu kotle na pevná paliva. Díky nesporné účinnosti při využití energie je systém Daikin Altherma ideálním řešením pro snížení spotřeby energie a snížení emisí CO2.
  V závislosti na modelu a podmínkách dodává tepelné čerpadlo Daikin Altherma asi 5 kWh použitelného tepla z každé kWh spotřebované elektrické energie. To znamená, že asi 4/5 tepla jsou zadarmo! Tomu se říká dobrá investice.
 • TEPELNÉ ČERPADLO
  Tepelné čerpadlo Daikin Altherma využívá obnovitelnou energii: teplo odebírá z venkovního vzduchu. V uzavřeném okruhu obsahujícím tekuté chladivo je pomocí odpařování, kondenzace, komprese a expanze vytvořen termodynamický cyklus. Tím je teplo „čerpáno“ z nízké na vyšší úroveň. Výměníkem tepla je získané teplo předáváno systému ohřevu vody ve vašem domě. Tímto systémem může být podlahové topení, radiátory ústředního topení nebo topné spirály ventilátorů. V případě chlazení funguje systém obráceně.
 • VYSOCE ÚČINNÝ SYSTÉM
  Systém Daikin Altherma může vytápět váš dům až pětkrát efektivněji než tradiční topný systém založený na spalování pevných paliv nebo spotřebě elektřiny. Tím, že systém využívá teplo venkovního vzduchu, spotřebovává méně energie a vytváří stabilní a příjemné prostředí. Také nároky na údržbu jsou minimální, což pomáhá udržovat nízké provozní náklady. Využití moderní technologie kompresorů dále zvyšuje úspory.

Daikin AlthermaVolně stojící jednotka typu vše v JEDNOM - Kompaktní řešení s ohřevem teplé vody

Hledáte-li řešení typu vše v jednom, pak má pro vás Daikin Altherma odpověď. Vnitřní volně stojící jednotka v sobě kombinuje vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. Její součástí je nádrž o objemu 180 l nebo 260 l, jejíž tepelné ztráty jsou ve srovnání se standardními nádržemi o 50 % nižší. Inteligentní ovládání nabízí funkci plánování (ohřátí vody v nádrži ve stanovenou denní dobu) a dohřívání (automatické opětovné ohřátí, pokud teplota klesne pod zadané minimum).

 

Daikin AlthermaKompaktní vnitřní nástěnná jednotka jednotka s elegantním designem

Nástěnná vnitřní jednotka Daikin Altherma může být v určitých situacích perfektním řešením. Pod kompaktníma elegantním designem se ukrývají všechny hydraulické komponenty. Tato jednotka je vhodná pro řešení,kdy není zapotřebí integrovaný ohřev teplé vody, dále tam kde má být jednotka kombinována se samostatným zásobníkem teplé vody, nebo kde je zapotřebí připojení k systému solárního ohřevu vody.

 

 

 

Hybridní plynové tepelné čerpadlo Daikin Rotex

NOVÁ HYBRIDNÍ KOMBINACE OD ROTEX – ÚČINNÁ, POHODLNÁ A SPOLEHLIVÁ.

Hybridní plynové tepelné čerpadlo Daikin RotexPoužití tepelných čerpadel ve stávajících budovách je často omezeno požadavkem na vysokou teplotu průtoku. Při modernizaci budov s existujícím plynovým vytápěním vždy vyvstane otázka, zda tepelné čerpadlo může tuto úlohu splnit. Nový hybridní systém ROTEX HPU kombinuje tepelné čerpadlo odebírající teplo z ovzduší a využívající tak obnovitelnou energii s účinnou plynovou kondenzační technologií. Vnitřní jednotka se skládá z plynového kondenzačního kotle a vnitřní části tepelného čerpadla a nemusí zabírat více prostoru než tradiční plynový kotel. Teplota proudění v systému ROTEX HPU je 25 °C až 80 °C a je vhodná pro jakýkoliv typ budovy.

Vlastnosti

 • Hybridní systém tepelného čerpadla a plynu – vždy nejlepší režim vytápění.
  Aktuální ceny elektřiny a plynu jsou vkládány do ovládací jednotky. Zařízení poté vybere nejvhodnější zdroj tepla v každém provozním režimu. Tepelné čerpadlo je aktivováno co nejdéle, nebo oba systémy mohou fungovat současně. Optimalizují se náklady. Plynový kotel se používá, pouze když je skutečně potřeba, např. když se vyžaduje vysoká teplota. Hybridní tepelné čerpadlo ROTEX zajišťuje po celou dobu maximální účinnost v každém provozním režimu.
 • Inteligentní a spolehlivé vytápění. Hybridní systém spořící energii.
  Hybridní tepelné čerpadlo ROTEX HPU optimalizuje paralelní činnost s tepelným čerpadlem. Plynový kotel se spouští pro plnění požadavků budovy později, než by bylo obvyklé. Systém je až o 35 % účinnější než samostatný plynový kotel. To znamená, že v průběhu roku je 60 až 70 % energie pro ústřední vytápění je dodáváno tepelným čerpadlem.
 • Až o 30 % účinnější příprava užitkové teplé vody.
  Speciální výměník tepla 2 v 1 hybridního tepelného čerpadla ROTEX HPU se používá pro ohřev užitkové vody a vytápění. Protože ohřívá vodu přímo na principu průtokového ohřívače, zařízení stále pracuje v kondenzačním pásmu pro vytápění horkou vodou. Ve srovnání s tradičními plynovými kondenzačními kotli se tím zvyšuje účinnost až o 30 %.
 • Rychlá a jednoduchá instalace.
  Při výměně starého plynového kotle může být systém integrován se stávajícími systémy vytápění. Všechny existující radiátory nebo podlahové vytápění může být zachováno; téměř všechny práce proběhnou v kotelně. Vícepráce jsou nutné pouze pro instalaci vnější jednotky tepelného čerpadla.

Vaše výhody

 • Vynikající účinnost
  Optimální využití bezplatné, obnovitelné a k životnímu prostředí ohleduplné energie ze slunce a ovzduší v kombinaci s plynovým kondenzačním systémem.
  V porovnání s tradičními plynovými kotli až o 30 % účinnější ohřev vody.
 • Inovativní technologie
  Nejúčinnější režim pro všechny venkovní teploty. Hybridní ovladač ROTEX vždy vybere nejvhodnější.
  Provozní režim na základě vyhodnocení aktuálních cen elektřiny a plynu.
  Před dodávkou jsou všechny komponenty dokonale sladěny.
 • Stvořeno pro vás
  Vysoký výkon a vysoké teploty zaručeny v každou dobu.
  Snadná integrace do jakéhokoli existujícího systému vytápění.
  Úsporný a tichý provoz.
  Kompaktní rozměry, snadná instalace – na velmi malém půdorysu.